wirtualny spacer
lądowisko dla helikopterów
Panorama okolicy 360
Planowana inwestycja
Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny

triangle Aktualności

Bądź na bieżąco

  1. Aktualności
23 czerwca 2018

Osoby, które podczas urlopu potrzebują całkowitego wyciszenia z dala od gwarnych szlaków i wszechobecnych turystów, kierują się na południowo-wschodni kraniec naszego kraju. Bieszczady przyciągają o każdej porze roku.

Kiedy najlepiej jechać w Bieszczady?

Wszystko zależy od oczekiwań turystów. Osoby, które chcą odciąć się od reszty świata, powinny unikać najbardziej obleganych miesięcy letnich i wybrać się w góry wczesną jesienią. Dzięki silnie kontynentalnemu klimatowi dobra pogoda może utrzymywać się tam aż od końca lipca, co stwarza doskonałe warunki dla turystów.

 
Wypoczynek w sercu Podkarpacia
Z drugiej strony nie wszyscy pragną całkowitego wyciszenia. Jeśli nie przeszkadza ci duża liczba turystów na szlakach, możesz wybrać się w podróż w najbardziej obleganych miesiącach. Znalezienie wolnych miejsc nie powinno stanowić problemu, trzeba będzie jedynie trochę poszukać. W internecie znaleźć można wiele ofert noclegów w mniejszych, podkarpackich miejscowościach.
 

Najpiękniejsze szlaki wśród połonin

Jednym z najważniejszych powodów, dla których turyści rokrocznie wybierają Bieszczady, jest duża liczba malowniczych i zacisznych szlaków górskich. Jednymi z najczęściej wybieranych są te prowadzące na Tarnicę. Dwa najpopularniejsze zaczynają się w Ustrzykach Górnych. Jeden z nich prowadzi przez Szeroki Wierch, skąd rozpościera się wspaniały widok na okoliczne tereny. Ścieżka wijąca się między grzbietami jest dosyć wymagająca, ale turyści zgodnie uznają ją za najpiękniejszą w całym regionie. Po zejściu z najwyższego szczytu istnieje również możliwość wypadu do przełęczy Bukowskiej, przez Krzemień, Halicz i Rozsypaniec.

Drugi szlak prowadzi przez Wołosate, jest nieco krótszy i łatwiejszy. Dlatego docenią go amatorzy pięknych widoków, którzy nie mają dużego doświadczenia w pieszych wędrówkach. Podróż od wejścia do parku aż do osiągnięcia szczytu powinna zająć nie więcej niż 2,5 godziny. Szlak prezentuje się pięknie niezależnie od pory roku, warto również wybrać się jedną z proponowanych ścieżek dydaktycznych.

Wszechobecny spokój, gwiazdy i Tatry w tle

Z bieszczadzkich połonin można nawet podziwiać oddalone o ponad 130 km pasmo Tatr. Pomaga w tym zjawisko inwersji temperaturowej. Gdy powietrze w atmosferze nie miesza się w pionie, powyżej pewnej linii widoczność jest praktycznie nieograniczona.

Całe rzesze turystów przyciąga również Jezioro Solińskie. Zbiornik położony niedaleko Polańczyka to nie lada atrakcja dla amatorów żeglarstwa i windsurfingu. To zbiornik o linii brzegowej około 160 km i jednocześnie największe pod względem pojemności jezioro w Polsce. Co ważne, miejsce to znajduje się w strefie ciszy, nie można używać na nim urządzeń z silnikiem spalinowym.

Park Ciemnego Nieba "Bieszczady" to nie lada okazja dla astronomów, amatorów. Jedno z najmniej zanieczyszczonych światłem miejsc w Polsce, jak i w Europie znajduje się w Lutowiskach i obejmuje obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz dwóch pobliskich parków krajobrazowych.

Źródło: TurystykaWP.PL

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij